Ako ušetriť pri nakupovaní?  | (60.diel)

Ako ušetriť pri nakupovaní? | (60.diel)

Nakupovanie potravín a ďalších produktov  je pre každého z nás nevyhnutnou súčasťou každodenného života. Niekedy sa nám môže stať, že nakupujeme v zhone a to môže viesť k míňaniu oveľa väčšieho obnosu  peňazí ako ste si plánovali.  Ako ušetriť pri nakupovaní? Dočítate sa v tomto článku.

 

Urobiť si nákupný zoznam

 

Najviac ušetríte vtedy ak budete sledovať  zľavy na daný týždeň u jednotlivých reťazcov. O týchto zľavách sa môžete dozvedieť na internete, na weboch daných reťazcov alebo cez rôzne mobilné aplikácie. Takýto nákupný zoznam je výhodou preto, lebo nakupujete sezónne potraviny  a výrobky.

Zmena akcii počas rôznych sezón

 

Predaj sezónneho tovaru je pre každého predajcu výzvou.  Na jar je väčší sortiment bytových doplnkov, športové potreby ale aj potrieb pre záhradkárov.  V lete sú to najmä opaľovacie krémy, rôzne produkty na grilovanie alebo cestovné potreby. Vy  si tak máte možnosť vybrať z väčšieho sortimentu a za výhodnejšie ceny. Preto sa vždy oplatí počkať na správne načasovanie nákupu jednotlivých tovarov.

Nakupovanie väčších množstiev

 

Nakupovanie potravín ale aj iných výrobkov vo väčších baleniach či množstvách vám môže tiež ušetriť niekoľko desiatok eur. Oveľa viac sa oplatí kupovať už dopredu odvážené napríklad zemiaky pomaranče alebo jablká  v 5kg alebo 10kg baleniach ako tie, ktoré si po jednom povyberáte. Taktiež sa oplatí kupovať väčšie balenia pracích prostriedkov, šampónov, utierok atď.

 

Nakrájané a ošúpane potraviny, áno alebo nie?

 

Ošúpané a nakrájané ovocie či zelenina alebo iná potravina,  môže byť veľmi lákavá, pretože vám ušetrí veľa času ale aj cena takýchto výrobkov je oveľa vyššia niekedy až o 300%. Viete tak ušetriť veľmi veľa  financii. Takéto potraviny však majú aj oveľa kratšiu trvanlivosť, to je ďalšou nevýhodou, že sa vám môžu rýchlo pokaziť.

Zaujala vás táto téma, ako mať peniaze pod palcom? Navštívte jeden z našich seminárov a dozviete sa vaic o financiách, úsporách ale aj o investíciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2017