Hypotéky v roku 2019 | (58.diel)

Hypotéky v roku 2019 | (58.diel)

Chystáte sa v tomto roku požiadať o hypotéku? Nastali isté zmeny v poskytovaní hypoték bankami. Budú  mať mladí nejaké zvýhodnenie?  O tom aké zmeny v tomto roku nastanú a koho sa to týka sa dočítate v tomto článku.

 

Zmeny podmienok žiadosti o hypotéku

 

Po zmenách v legislatíve je známe že žiadosť o hypotéku už nebude jednoduchou záležitosťou. Jedným z obmedzení je že daný klient musí mať ušetrených od 10% do 20% z celkovej hodnoty nehnuteľnosti. Teda banka mu poskytne hypotéku len na určitú časť, čo tvorí 80%-90% z požadovanej sumy.

Hodnota požadovanej sumy však nemôže po nových zmenách prekročiť 8- násobok ročného príjmu žiadateľa.

V niektorým prípadoch  je možné získať hypotéku aj bez ušetrených peňazí. Chýbajúce peniaze však musia byť dofinancované sporiacim alebo stavebným úverom.

Výhody pre mladých

Jediné zvýhodnenie,  ktoré si môžu mladí uplatniť je daňový bonus. Je vo výške 400 eur ročne. O daňový bonus môžu žiadať  mladí vo veku 18 do 35 rokov. Výška požadovaného úveru však nemôže prekročiť 50 000 eur, aby bolo možné daňový bonus uplatniť.

Daňový bonus na zaplatené úroky je suma vo výške 50% zo zaplatených úrokov.

Toto zvýhodnenie však nedostanete od banky, ale prostredníctvom uplatnenia daňového bonusu na zaplatené úroky v daňovom priznaní.

 

Ako si vybrať vhodnú hypotéku

 

Nie je vždy pravda, že v tej banke v ktorej máte účet je najvhodnejšie žiadať o hypotéku. Na trhu momentálne existuje  veľké množstvo bánk teda aj ponúk. Najvhodnejšie je si spraviť určitý prieskum bánk, ponúk. Treba si určiť istý strop aby vás hypotéka v budúcnosti príliš nezaťažila.

Ďalšou z možností je nechať si vypracovať niekoľko ponúk z rôznych bánk a vybrať si tú najvodnejšiu aj napriek tomu, že v danej banke nemáte účet.

 

Ak chcete vedieť viac  o financiách a ako mať svoje peniaze pod palcom, navštívte jeden z našich seminárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2017