Poistenie na lyžovačku | (78.diel)

Poistenie na lyžovačku | (78.diel)

Počas zimného obdobia ľudia často navštevujú lyžiarske strediská, chodia na zimné dovolenky, či turistiku do hôr. S týmito aktivitami sú však spojené aj isté riziká.

 

Najčastejšími zranenia spôsobenými na lyžovačke sú zlomeniny, odreniny či vykĺbenia, ktorých príčinou je pád, či zrážka s iným lyžiarom, otrasy mozgu či rany zo zľadovateného svahu. Tieto úrazy vznikajú buď narazením do iného lyžiara, nabratím nekontrolovateľnej rýchlosti a následným pádom, či nárazom do prekážky na svahu alebo snežného dela.

 

Na Slovensku, ale aj v zahraničí je v cene lyžiarskeho lístka zahrnutý aj zásah horských záchranárov bez prevozu vrtulníkom, či transportu do nemocnice. Preto je pri lyžovačke vhodné zvážiť poistenie, v ktorom je nutné rozlišovať aktivity vykonávané na horách.

 

V základných balíkoch poistenia sú pokryté bežné aktivity, ako napríklad pešia turistika, bežkovanie, sánkovanie alebo lyžovanie a snowboardovanie na vyznačených upravených zjazdovkách. Cena takého typu poistenia sa pohybuje okolo jedného eura na deň.

Vyšší typ poistenia je potrebný v prípade, že sa človek pohybuje na neupravených a nevyznačených tratiach, alebo sa venuje športom ako lezenie ľadopádov, freeskiing či skilapinizmus. Pri vyššom type poistenia je cena za deň v priemere okolo 2,50€.

 

Vhodné je poistenie viacerých rizík, ktoré nepokrýva len liečebné náklady čiže ošetrenie lekárom, lieky či pobyt v nemocnici, ale aj poistenie nutnosti zásahu horských záchranárov a prepravy do nemocnice, taktiež je dobré mať poistenie zodpovednosti v prípade spôsobenia škody či ujmy na zdraví inému lyžiarovi. Takéto poistenie kryje náklady na liečbu zraneného, jeho transport do nemocnice či zničený alebo poškodený lyžiarsky výstroj, prípadne aj právnika.

 

Pri poistných udalostiach je dobré zabezpečiť si výpovede svedkov, či fotografickú dokumentáciu a dávať si pozor pri podpisovaní akýchkoľvek dokumentov. Nie je dobré podpisovať nič, čomu človek nerozumie úplne, prípadne ku podpisu treba doplniť, že danému dokumentu nerozumie aby sa nestalo, že v prípade nejasného vinníka preberie práve poistník, ktorý dokumentu nerozumel celú vinu na seba, aj keď sa zrážku nebude niesť zodpovednosť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2017