Od nového roka si klienti bánk za ich služby priplatia  | (71.diel)

Od nového roka si klienti bánk za ich služby priplatia | (71.diel)

 

V niektorých bankách platia klienti vyššie poplatky už od začiatku novembra, ďalšie banky vyššie poplatky ešte len chystajú, do praxe by ich mali zaviesť od decembra, či začiatku roka 2020.

V decembri sa zmeny cenníkov bánk týkajú klientov Unicredit a Celetelemu. Januárové zmeny plánujú ČSOB banka aj OTP banka, v ktorej si klienti priplatia za služby realizované v  pobočkách, ktorých vykonanie sa dá nahradiť alternatívnymi kanálmi, napríklad bezhotovostné prevody realizované na pobočkách bánk. Vhodnou alternatívou, za ktorú klienti nebudú priplácať je internetbanking, mobilbanking či bankomaty OTP banky.

 

Slovenská sporiteľňa informovala svojich klientov o zvyšovaní poplatkov taktiež od januára 2020, keďže svoje cenníky v novembri nemenili. Nárast poplatkov sa netýka najvyužívanejších služieb.

V prípadoch, v ktorých sa zvýšia poplatky, má klient k dispozícií alternatívu, ktorá je lacnejšia, prípadne je zadarmo. Tieto poplatky sa týkajú najmä platobných kariet. Slovenská sporiteľňa bude zvyšovať poplatky aj pri zobrazení zostatku na účte či výbere hotovosti z bankomatu v zahraničí.

 

Opačným prípadom je Fio banka, ktorá nechystá zvyšovanie cien pre klientov. V apríli tohto roka niektoré svoje poplatky znížila, či zrušila úplne. Pri hotovostných operáciách nad 50 eur, vykonávaných na pobočke banky, klienti neplatie žiadne poplatky. Taktiež zadarmo sú aj trvalé príkazy a inkasá v rámci internetbankingu.

 

Novoročné zmeny v cenníkoch bánk, nie sú ničím nezvyčajným a prichádzajú každoročne. Aktuálne sa zmeny týkajú najviac služieb vykonávaných priamo na pobočkách bánk a práce s hotovosťou, keďže väčšinu operácií, ktoré klienti vykonávajú na pobočke je možné nahradiť pomocou internetbankingu či prostredníctvom bankomatov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2017