Začiatok školského roka a výdavky, ako na nich ušetriť?  | (61.diel)

Začiatok školského roka a výdavky, ako na nich ušetriť? | (61.diel)

Síce je dovolenkové obdobie v plnom prúde, čas letných prázdnin sa pomaly kráti a je potrebné myslieť na návrat detí do školských lavíc a tiež aj výdavky, ktoré s ním idú ruka v ruke. Ako sa vyhnúť stresu a zhonu na poslednú chvíľu a pritom ušetriť prinášame v článku.

 

Nákupný zoznam

Pred samotným nákupom si sadnite a spíšte si zoznam. V prípade, že vaše dieťa ide do prvej triedy, bude potrebovať všetky školské pomôcky. Pokiaľ však dieťa už do školy chodí, je dobré zistiť, ktoré školské pomôcky už má, a ktoré treba doplniť či vymeniť za nové. Nákupný zoznam vám pomôže aj pri orientácií v obchodoch a možnosti využitia aktuálnych zliav a porovnania cien. Niektoré školy poskytujú zoznam pomôcok, ktoré budú žiaci potrebovať a rodičom môže pri nákupe pomôcť.

 

Priebežné nákupy

Nechávať si všetko na poslednú chvíľu sa nevyplatí, najmä ak ide o nákupy školských pomôcok. V tomto prípade je dobré väčšie výdavky realizovať postupne, napríklad kúpiť školskú tašku, ktorá je väčšinou najväčšou položkou, na narodeniny alebo iný sviatok.

 

Výhodné akcie

Najmä v období augusta a začiatku septembra ponúkajú obchody, či obchodné reťazce výhodné akcie na školské pomôcky. Oplatí sa porovnávanie ponúk v kamenných ale aj internetových obchodoch. Váš rozpočet určite poteší keď niečo ušetríte a školská výbava bude kompletná výhodnejšie.

Najlacnejšie nemusí byť najvýhodnejšie

Šetrenie na niektorých miestach sa neoplatí, hlavne ak sa jedná o kúpu školskej tašky, ktorá môže byť menej kvalitná, rýchlejšie sa opotrebuje alebo môže školákovi spôsobiť zdravotné problémy. Taktiež niektoré lacnejšie veci, na ktorých sa snažíte ušetriť sa môžu rýchlejšie kaziť a v konečnom dôsledku ich budete teda kupovať po čase znova.

 

Detská pokladnička

Ak sa rozhodnete, že budete svojmu dieťaťu dávať vreckové, dobrou investíciou môže byť pokladnička. Dieťa sa naučí hospodáriť s peniazmi, ktoré dostane ako vreckové, avšak jeho drobné úspory môžu pomôcť aj vám v prípade, že vás zastihne školský výlet, ktorý treba zaplatiť pred výplatou, dieťa vám určite rado svoje úspory požičia, aby sa mohlo výletu zúčastniť.

 

Finančná rezerva

Nezabúdajte, že vaše dieťa chodí do školy celý rok a výdavky prichádzajú aj počas neho. Napríklad družinu, či cestovné alebo krúžky je potrebné platiť celý rok. Medzi ďalšie výdavky patria výlety, exkurzie alebo návštevy divadla. Keď na tieto výdavky budete myslieť môžete si vytvoriť finančnú rezervu šetrením.

 

Najlepším spôsobom ako sa pripraviť na výdavky spojené so školou je pravidelné šetrenie a odkladanie časti príjmu práve na nákup školských potrieb či neočakávaných výdavkov, ktoré sa môžu počas školského roka naskytnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2017